Ročenka 365typo / 9.9.2015
V září vyšla publikace, která prezentuje 365 příběhů písma, typografie a grafického designu za poslední rok. Ročenka 365typo představuje nejen důležité události a fakta, ale obsahuje i eseje zaměřené na budoucí vývoj oboru. Kniha pomáhá čtenářům orientovat se v oblasti typografie a grafického designu v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii i Austrálii. Celá publikace je pojata jako svého druhu časová kapsule, archiv klíčových událostí, který bude sloužit i v budoucnosti, kdy nemusí být mnohé blogy nebo on-line databáze a projekty dostupné. Do knihy přispělo více než 100 autorů, z nichž mnozí patří mezi respektované osobosti oboru, např. John D. Berry, Erik Spiekermann nebo John L. Walters. Editorkou publikace je Linda Kudrnovská, která deset let vedla časopis TYPO jako šéfredaktorka.

Grafická úprava knihy je reflexí na některé současné trendy v oboru; ostatně každé další vydání ročenky by mělo odrážet něco z roku svého vzniku. Autorem grafické koncepce prvního vydání 365typo je Filip Blažek. Každá stránka má svou kategorii, která definuje základní téma článků, a každý článek má svou visačku, jež dále upřesňuje jeho obsah. Textovým písmem je Capitolium 2 (TypeTogether), titulky jsou sázeny písmem Berlingske Serif (Playtype) a mikrotypografie je řešena písmem Neue Haas Unica (Monotype).

Knihu vydalo v angličtině nakladatelství étapes: editions v Paříži ve spolupráci s mezinárodní organizací ATypI. Publikace má pevnou vazbu, 308 stran, rozměry 230 × 283 mm a tiskla ji společnost D’auria Printing v Itálii pěti barvami na papír Magno Natural 140 g. ISBN: 979-10-95254-00-3.

Do 20. října 2015 je možné knihu objednat za zvýhodněnou cenu 36,50 € (poté bude stát 49,50 €) v elektronickém obchodě 365typo.etapes.com.

Ukázky z knihy najdete na Behance nebo na Font In Use.

Bontia / 17.8.2015
Bontia v novém. Oblíbený nástroj na tvorbu fotoknih a fotokalendářů má nové logo. Na identitě pracovali společně Honza Dobeš a Filip Blažek: „Snažili jsme se, aby logo působilo současně, ale zároveň aby odkazovalo k tradici a řemeslu. Myslíme si, že kombinace současného bezpatkového písma a lehce historizující kaligrafické ozdoby tento záměr ideálně naplňuje.“ Samostatné písmeno B v kroužku působí jako sebevědomý symbol, pečeť kvality i výrazná ikona pro aplikace na různých platformách. Další informace o firmě Bontia najdete na www.bontia.cz.Habitant / 17.7.2015
Navrhli jsme logo a vizuálního styl pro český projekt Habitant. Habitant je internetová aplikace pro komplexní správu a řešení organizace v rámci společenství vlastníků bytových jednotek. Autorem loga a vizuálního stylu je Filip Blažek.Open House Praha / 31.3.2015
Pracujeme na identitě festivalu, který otevře desítky běžně nepřístupných pražských domů. Festival Open House je pořádán v mnoha městech po celém světe, v Praze proběhne 16.–17. 5. 2015. Akci pořádá Open House Praha, z. ú. Ilustrace jsou dílem Michala Bačáka.Časopis Forum podruhé / 28.3.2015
Právě jsme dokončili práci na druhém čísle časopisu Univerzity Karlovy. Na vizualizaci jsou ukázky stránek věnovaných hlavnímu tématu čísla, egyptologii.