365typo 1

V září vyšla publikace, která prezentuje 365 příběhů písma, typografie a grafického designu za poslední rok. Ročenka 365typo představuje nejen důležité události a fakta, ale obsahuje i eseje zaměřené na budoucí vývoj oboru. 

Kniha pomáhá čtenářům orientovat se v oblasti typografie a grafického designu v Evropě, Severní a Jižní Americe, Asii i Austrálii. Celá publikace je pojata jako svého druhu časová kapsule, archiv klíčových událostí, který bude sloužit i v budoucnosti, kdy nemusí být mnohé blogy nebo on-line databáze a projekty dostupné. Do knihy přispělo více než 100 autorů, z nichž mnozí patří mezi respektované osobosti oboru, např. John D. Berry, Erik Spiekermann nebo John L. Walters. Editorkou publikace je Linda Kudrnovská, která deset let vedla časopis TYPO jako šéfredaktorka.

Grafická úprava knihy je reflexí na některé současné trendy v oboru; ostatně každé další vydání ročenky by mělo odrážet něco z roku svého vzniku. Autorem grafické koncepce prvního vydání 365typo je Filip Blažek. Každá stránka má svou kategorii, která definuje základní téma článků, a každý článek má svou visačku, jež dále upřesňuje jeho obsah. Textovým písmem je Capitolium 2 (TypeTogether), titulky jsou sázeny písmem Berlingske Serif (Playtype) a mikrotypografie je řešena písmem Neue Haas Unica (Monotype).

Knihu vydalo v angličtině nakladatelství étapes: editions v Paříži ve spolupráci s mezinárodní organizací ATypI. Publikace má pevnou vazbu, 308 stran, rozměry 230 × 283 mm a tiskla ji společnost D’auria Printing v Itálii pěti barvami na papír Magno Natural 140 g. ISBN: 979-10-95254-00-3.