Divadelní osmdesátky
Vzkazy domů
Ještě jsme ve válce
Plakáty Sametové revoluce
Kde domov můj?
Věčné časy
Lexikon světového filmu
Venkovy
Móda / Fashion
Balet a jeho osobnosti
Úřad vlády České republiky
Galerie Jaroslava Fragnera
Nakladatelství Akropolis
Nakladatelství Bärenreiter
Nakladatelství Casablanca
Nakladatelství Pražská scéna
Nakladatelství Slon
Nakladatelství XYZ

Knihu s podtitulem Příběhy Čechů, kteří odešli do zahraničí (emigrace a exil 1848–1989) graficky upravil Filip Blažek. Publikace se zabývá fenoménem emigrace a exilu v českých moderních dějinách. Je rozdělena do pěti chronologicky řazených oddílů, které mapují hlavní vlny emigrace od roku 1848 až po poslední dny před pádem komunistického režimu v roce 1989. Úvodní historické studie charakterizují každé období a popisují důvody a příčiny vystěhovalectví a podmínky života Čechů mimo svou vlast. Zachycují, jak která doba na své krajany nahlížela a opačně – jak se exulanti či emigranti stavěli ke své rodné zemi.

Kniha je dvojjazyčná (česky a anglicky), každá kapitola je tištěna dvěma přímými barvami, jednou je český text, druhou anglický. Každá další kapitola přebírá jednu barvu předchozí kapitoly a přidává novou. Kniha je tak tištěna celkem sedmi barvami Pantone, aby měl každý oddíl svou barevnou kombinaci. Vazba je poloplátěná s ražbou na hřbetu a dvoubarevným potiskem obálky.

Vydalo nakladatelství Labyrint a o. p. s. Dny české státnosti při příležitosti oslav státního svátku 28. září 2012. Kniha je sázena písmy Maiola Veroniky Burian a Falster Jana Nováka. Ilustroval Petr Sís.

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů

Vzkazy domů