Typexeso

Typexeso

Milí přátelé, Typexeso se hraje podle stejných pravidel jako klasické pexeso. Rozdíl je v tom, že místo zvířátek nebo postaviček z večerníčků jsou na kartičkách písmena z latinské abecedy, řečtiny a azbuky. Každá sada obsahuje 32 náhodně vybraných dvojic znaků. Pro hru byly zvoleny často i neobvyklé znaky z mnoha evropských jazyků. Na kartách najdeme například písmena z islandštiny, maďarštiny, srbštiny, esperanta a také několik symbolů. Vysvětlení všech symbolů najdete v této tabulce.

Typexeso je sázeno písmem Constantia, které navrhl typograf John Hudson. Hrací karty jsou vytištěny na dvoubarevný papír Canevas duplex karton barvou Pantone 226 U. Kartičky jsou rozesílány v obálkách ze stejného papíru.

Objednávka on-line

Máte-li zájem o koupi jedné z 20 exkluzivních číslovaných sad Typexesa, klikněte na tlačítko Buy Now. Platit je možné kreditní kartou nebo prostřednictvím účtu PayPal. V případě zájmu je možné poslat Typexeso na dobírku, v takovém případě pište na studio@designiq.cz. Cena za jednu sadu je 330 Kč nebo 12 € včetně poštovného a DPH.