Forum Univerzity Karlovy
Vzorník písma TypeTogether
Finanční management
Právní rádce
HRM
Moderní řízení
Bankovnictví
Česká literatura
Development News
Divadelní noviny
Filosofický časopis
Facility Manager
Building Letters Three
Esprit
Folklor
Akce cihla 2006
Respekt
Magazín Klubu Vltava
Bosal News
Beverage & Gastro
Taneční zóna
Pozor
MVV news
Volkswagen magazín

Na začátku října 2006 vyšlo třetí číslo časopisu Building Letters, jehož pomocí typografové a designéři pomáhají lidem v nouzi. Koupí jednoho z 1000 ručně číslovaných výtisků získáte nejen CD s 25 fonty od renomovaných typografů, ale též významně přispějete těm, kteří nemají v životě takové štěstí jako vy.

Krátce po zveřejnění výzvy ke spolupráci na třetím čísle jsme nabídli iniciátoru projektu Jimovi Richardsonovi z Velké Británie, že celé číslo zdarma graficky upraví a vysází; Jim tuto nabídku ihned přijal. První verze časopisu byla hotová již v únoru 2005, bohužel různé překážky projekt na více než rok a půl zastavily. Nakonec jsme se s Richardsonem dohodli, že se o dokončení časopisu a jeho distribuci postaráme ve studiu Designiq. Na konferenci Typo Berlin 2006 se krátce poté sešel mezinárodní tým, který pomohl časopisu spatřit světlo světa.

Obsah třetího čísla Building Letters, tematicky zaměřeného na Srí Lanku a Thajsko, tvoří zajímavé přispěvky Toma de Gay, Nicka Shinna, Maxe Kismana, Fiony Rossové a Donalda Beekmana. Součástí je jako obvykle CD s 25 fonty zdarma, které poskytli Pieter van Rosmalen, Seonil Yun, José Scaglione, David Březina, José Louis Coyotl Mixocatl, Stefan Hattenbach, Bram Pitoyo, Tomáš Brousil, Richard Kegler, Veronika Burian, Jürgen Weltin a Ludmila Lorenz. Všechna písma jsou ve formátu OpenType a až na jednu výjimku obsahují znaky pro všechny evropské jazyky píšící latinkou (kompletní Unicode blok Latin Extended A), tedy nejen včetně češtiny, ale i maltštiny, velštiny nebo esperanta; některá písma obsahují speciální funkce – alternativní a ozdobné znaky, varianty číslic, ligatury nebo malé kapitálky.

Přestože televizní kamery z oblastí postižených tsunami dávno zmizely, pomoc je potřeba stále. Proto bude veškerý zisk z prodeje časopisu po odečtení skutečných nákladů věnován renomované charitativní organizaci Direct Relief International, která peníze použije na pomoc lidem postiženým v roce 2004 tsunami.

Časopis formátu A5 má 64 barevných stran, je vydán v angličtině v limitovaném počtu ručně číslovaných 1000 kusů a v prodeji je online za 35 € nebo 1000 Kč na webu projektu. Časopis můžete zaplatit platební kartou, prostřednictvím služby PayPal, čeští zájemci mohou po dohodě platit i příkazem k úhradě nebo prostřednictvím dobírky. Na této stránce budou také postupně zveřejňovány informace o tom, kolik prostředků se podařilo shromáždit, a na závěr také zpráva organizace Direct Relief, jak bylo s prostředky naloženo.

Building Letters Three

Building Letters Three

Building Letters Three

Building Letters Three

Building Letters Three

Building Letters Three

Building Letters Three